نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه تهران

دانشگاه تهران باید طلایه‌دار میدان تبادل بین حوزه و دانشگاه‌ها باشد

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه باید طلایه‌دار میدان عملیاتی شدن تبادل بین حوزه و دانشگاه باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر «محمدمهدی کرمی» رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، یکی از مصادیق تحقق وحدت حوزه و دانشگاه را تبادل آثار علمی شخصیت‌ها و مؤسسات فعال در این دو نهاد دانست و گفت: ایجاد مرکز تبادلات حوزه و دانشگاه در قالب یک اندیشکده در ساختار جدید دانشگاه تهران، گام نویی در این راستا است.

وی افزود: این مرکز می‌تواند زمینه استفاده از ظرفیت آثار تولیدی مراجع عظام و علمای حوزه و همچنین مؤسسات علمی فعال زیر نظر آنها را در حوزه‌های مختلف از جمله تحول در علوم انسانی فراهم کند. امیدواریم زمینه‌ای فراهم شود تا موسساتی که در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها درباره تمدن نوین اسلامی کار کرده‌اند، در این اندیشکده گردهم جمع شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین کرمی خاطرنشان کرد: هم در حوزه و هم در دانشگاه، شخصیت‌ها و مؤسسات و مراکز مختلفی وجود دارند که در زمینه تحول در علوم انسانی کار کرده‌اند. شایسته است که این افراد و مؤسسات کنار یکدیگر بنشینند و ظرفیت‌های آنها به صورت هم‌افزا تجمیع شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران ابراز امیدواری کرد: تجربه ایجاد مرکز تبادلات حوزه و دانشگاه با رویکرد اندیشکده‌ای در دانشگاه تهران بتواند الگویی برای همه دانشگاه‌های کشور باشد تا در راستای پیدا شدن یک مرکزیتی برای تجمیع نظریات، دیدگاه‌ها و تولیدات در زمینه تحول در علوم انسانی و سایر موضوعات مشترک حوزه و دانشگاه نقش‌آفرینی کند.

کرمی در پایانبا اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی تمدن نوین اسلامی در دانشگاه تهران، از دائمی شدن دبیرخانه این نمایشگاه خبر داد و گفت: دبیرخانه نمایشگاه تخصصی تمدن نوین اسلامی با تاکید و حمایت رئیس دانشگاه تهران دائمی می‌شود و در گام بعدی، امیدواریم این دبیرخانه دائمی به یک اندیشکده تبدیل شود.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *