لیست اخبار صفحه :1
مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید
جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی

مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

حضرت آیت الله خامنه ای: برای علاج تحریم ها دو مسیر «خنثی سازی تحریم ها و غلبه بر آنها» و «رفع تحریم» وجود دارد. البته ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم اما به نتیجه ای نرسید. مسیر غلبه بر تحریم ها و بی اثر کردن آنها ممکن است در ابتدای کار، سختی ها و مشکلاتی داشته باشد اما خوش عاقبت است. ۹۹/۹/۴دیدار اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی با رهبر انقلاب

پیام به‌مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی بسیج را ثروت بزرگ و ذخیره خداداد ملت ایران خواندند.

پیام به‌مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان

بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل، و مظهر اقتدار ملی، و نمایشگاه صفا و اخلاص و بصیرت و مجاهدت است.در دفاع از کشور و استقلال و ثبات آن، در خدمات حیاتی با مقیاس گستره ی کشوری، در فعالیتهای پیشرو علمی و فناوریهای نوین، در رویکردهای ارزشی و ایجاد فضای معنوی، همه جا نام بسیج برده میشود و حضور بسیج جلوه میکند. ایمان، و عزم، و احساس مسئولیت، و اعتماد به نفس، پایه های اصلی این توانائیها و گره گشائیها است.

جرم اصلی را آمریکایی‌ها کردند و سعودی‌ها که دنبالشان بودند؛
مجرم اصلی

جرم اصلی را آمریکایی‌ها کردند و سعودی‌ها که دنبالشان بودند؛

حضرت آیت الله خامنه ای: «هم مرکز تولید فکر درست کردند، هم جریانهای تروریستی را به وجود آوردند، هم عناصری را که نمیدانستند و نمیخواستند وارد این بازی بشوند، به طور غافل و نادانسته وارد جریان کردند، عصبانی شان کردند، وادار کردند که اینها به همدیگر بدگویی کنند؛ شما ناگهان می بینید که مثلاً فرض کنید در فلان کشور همسایه ی ما یک [شخص] منبری، میرود روی منبر و به مقدّسات آن فرقه ی دیگر اهانت میکند، بعد پایین می آید، میرود در سفارت انگلیس پناهنده میشود؛ این چیزی است که اتّفاق افتاده، تازه هم اتّفاق افتاده و از این قبیل کارها زیاد است؛ یعنی کم نیست.

پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت حجت‌الاسلام جواد اژه‌ئی
پیام تسلیت رهبر انقلاب

پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت حجت‌الاسلام جواد اژه‌ئی

با اندوه و تأسف فراوان خبر درگذشت عالم مجاهد جناب حجةالاسلام آقای دکتر جواد اژه ئی را دریافت کردم؛ شخصیت برجسته و ممتازی که سالهای متمادی مجاهدتهای بزرگ و مبارک را بااخلاص و بدون اندک تظاهری عهده دار شد و یادگارهای فراموش نشدنی برای کشور و انقلاب برجای گذاشت.تشکیل انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا، تشکیل مدارس استعدادهای درخشان کشور، مدیریت پدرانه بر مجموعه های نخبگانی جوان، و سازنده در دوران طلائی مدال آوری های علمی بین المللی از جمله ی این یادگارهای بی همانند است.این مجاهد خاموش که خود برادر شهیدی عزیز و داماد شهید عالیقدر آیت الله بهشتی بود بنای نخبگی و نخبه پروری را بر شالوده های محکم ایمان وانقلاب استوار ساخت و سپیدروی و سرافراز به ملاقات خداوند رحیم شتافت.

تأثیر دعا در اثر بخشی لوازم
دعا برای رفع بلا

تأثیر دعا در اثر بخشی لوازم

از خدای متعال باید خواست، دعا کرد، تضرّع کرد؛ که اگر ان شاءالله نظر لطف پروردگار به ملّت ما باشد -که همیشه بوده؛ در این قضیّه هم قطعاً خوبانی هستند که [اگر] دستشان را به دعا بلند کنند، دعا کنند، از خدا بخواهند، نظر لطف پروردگار باز هم متوجّه این ملّت خواهد شد- در این صورت واقعاً همه ی این چیزهایی که گفته شد، این ابزارها، این اسباب، ان شاءالله اثر خواهد گذاشت و [نتیجه] تحقّق پیدا خواهد کرد.